projects (8.x-2.0-alpha1) - en to is translation catalogue (49 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Item
is: Hlutur

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Article
is: Grein

en: Comments
is: Ummæli

en: Priority
is: Forgangur

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Resources
is: Auðlindir

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Number
is: Númer

en: Image
is: Mynd

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: Help
is: Hjálp

en: High
is: Mikið

en: Low
is: Lítið

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Picture
is: Mynd

en: Created
is: Stofnað

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Comment
is: Ummæli

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Medium
is: Miðlungs

en: Owner
is: Eigandi

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Organization
is: Stofnun

en: No name
is: Ekkert nafn

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
