projects (8.x-2.0-alpha1) - en to am translation catalogue (31 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Edit
am: አርትእ

en: Search
am: ፈልግ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Help
am: እርዳታ

en: High
am: ከፍ ያለ

en: Low
am: ዝቅተኛ

en: View
am: ትይታ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Medium
am: መካከለኛ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
