projects (8.x-2.0-alpha1) - en to he translation catalogue (83 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Resources
he: מקורות

en: Projects
he: פרוייקטים

en: Project
he: פרוייקט

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Number
he: מספר

en: Image
he: תמונה

en: Parent
he: אב

en: Name
he: שם

en: Help
he: עזרה

en: High
he: חזק

en: Low
he: חלש

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Picture
he: תמונה

en: Created
he: נוצר

en: Exclude
he: לא לכלול

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Comment
he: תגובה

en: Filter
he: סינון

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Medium
he: בינוני

en: Desc
he: יורד

en: Owner
he: בעלים

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: User login
he: כניסה

en: Task
he: משימה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Transition
he: מעבר שקפים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Changed
he: השתנה

en: Due date
he: תאריך יעד

en: Document
he: מסמך

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tasks
he: משימות

en: Administrator
he: מנהל

en: @type: updated %title.
he: @type: %title עודכן.

en: Organization
he: ארגון

en: No name
he: ללא שם

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Dates
he: תאריכים

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Your virtual face or picture.
he: אוואטר או תמונה

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Administer projects
he: ניהול פרויקטים

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר

en: Narrow
he: צר
