projects (8.x-2.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (97 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Description
ro: Descriere

en: Article
ro: Articol

en: Comments
ro: Comentarii

en: Priority
ro: Prioritate

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Resources
ro: Resurse

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Number
ro: Număr

en: Image
ro: Imagine

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Help
ro: Ajutor

en: High
ro: Ridicată

en: Low
ro: Joasă

en: View
ro: Afișează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Picture
ro: Imagine

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Comment
ro: Comentariu

en: Filter
ro: Filtru

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Medium
ro: Mediu

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Item count
ro: Număr valori

en: Configuration
ro: Configurație

en: Other
ro: Altele

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Class
ro: Clasă

en: Task
ro: Sarcină

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Transition
ro: Tranziție

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tasks
ro: Sarcini

en: @type: updated %title.
ro: @type: %title actualizat.

en: No name
ro: Fără nume

en: Progress status
ro: Stadiul curent

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Dates
ro: Date

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Add task
ro: Adaugă sarcină

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Resource
ro: Resursă

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ro: Folosiți taguri pentru a grupa articolele similare în categorii.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Task type
ro: Tip de sarcină

en: Wide
ro: Larg

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Combine fields filter
ro: Combinați filtrele câmpurilor

en: Subtasks
ro: Sub-sarcini

en: Default comments
ro: Comentarii implicite

en: Allows commenting on content
ro: Permite adăugarea de comentarii la conținut

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Website feedback
ro: Feedback-ul site-ului

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
ro: Introduceți o listă separată de virgule. De exemplu: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: Max 1300x1300
ro: Maxim 1300x1300

en: Max 2600x2600
ro: Maxim 2600x2600

en: Max 325x325
ro: Maxim 325x325

en: Max 650x650
ro: Maxim 650x650

en: Narrow
ro: Îngust

en: There is no @entity_type yet. @add_link
ro: Nu există nici un @entity_type încă. @add_link
