projects (8.x-2.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (33 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Article
ur: مضمون

en: Comments
ur: تبصرے

en: Priority
ur: ترجیح

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Resources
ur: وسائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Number
ur: نمبر

en: Image
ur: تصویر

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Name
ur: نام

en: Help
ur: مدد

en: High
ur: زیادہ

en: Low
ur: کم

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Page
ur: صفحہ

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: « First
ur: » ابتدائی
