Prometheus Exporter (2.0.0-beta1) - en to bg translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Enabled
bg: Активиран

en: Weight
bg: Тегло

en: The configuration options have been saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Update status
bg: Статус обновяване

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
