Prometheus Exporter (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Update status
tr: Güncellik kontrol

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Node count
tr: Düğüm sayısı

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık
