Prometheus Exporter (2.0.0-beta3) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: ID
hi: आईडी

en: Update status
hi: नवीनतम स्थिति

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
