Prometheus Exporter (2.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Update status
pt: Estado das atualizações

en: Node Types
pt: Tipos de conteúdo

en: Provider
pt: Provedor

en: Node count
pt: Total de nodes

en: Access token
pt: Chave de acesso

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
