Prometheus Exporter (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Node count
it: Conteggio dei nodi

en: Weight for @title
it: Peso per @title
