Prometheus Exporter (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Update status
de: Aktualisierungsstatus

en: Node Types
de: Inhaltstypen

en: Provider
de: Anbieter

en: Node count
de: Anzahl der Beiträge

en: Queue size
de: Warteschlangengrösse

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title
