Prometheus Exporter (8.x-1.0-alpha3) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: ID
hu: Azonosító

en: Update status
hu: Frissítési állapot

en: Node Types
hu: Tartalomtípusok

en: Provider
hu: Szolgáltató

en: Node count
hu: Tartalomszámláló

en: Weight for @title
hu: @title súlya
