Prometheus Exporter (8.x-1.0-alpha3) - en to kk translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
kk: Конфигурацияны сақтау

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Weight
kk: Салмағы

en: The configuration options have been saved.
kk: Конфигурация сақталды

en: Update status
kk: Статусты жанарту

en: Node count
kk: Материалдардың саны
