Prometheus Exporter (8.x-1.0-beta1) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Update status
cy: Diweddaru statws

en: Node Types
cy: Mathau nôd
