Prometheus Exporter (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Enabled
pt: Ativado

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Update status
pt: Estado das atualizações

en: Node Types
pt: Tipos de nó

en: Provider
pt: Fornecedor

en: Node count
pt: Contagem de nós

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
