Prometheus Exporter (8.x-1.0-beta1) - en to ur translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Enabled
ur: فعال

en: Weight
ur: وزن

en: The configuration options have been saved.
ur: کنفگریشن کے انتخابت محفوظ کرلیے گۓ ھیں۔

en: ID
ur: شناخت

en: Provider
ur: سہولت کار
