Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc2) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Extensions
de: Erweiterungen

en: Never
de: Nie

en: Update status
de: Aktualisierungsstatus

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Node Types
de: Inhaltstypen

en: Provider
de: Anbieter

en: Node count
de: Anzahl der Beiträge

en: Queue size
de: Warteschlangengrösse

en: Access token
de: Zugriffs-Token

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Plugins settings
de: Plugin-Einstellungen
