Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc2) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: ID
fa: هویت

en: Never
fa: هیچوقت

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Node count
fa: تعداد گره‌ها

en: Weight for @title
fa: وزن @title
