Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc4) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Enabled
ru: Включено

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Extensions
ru: Расширения

en: Never
ru: Никогда

en: Update status
ru: Состояние обновления

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Node Types
ru: Тип материалов

en: Provider
ru: Поставщик

en: Node count
ru: Количество материалов

en: Queue size
ru: Размер очереди

en: Access token
ru: Ключ доступа

en: Weight for @title
ru: Вес @title
