Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc6) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Never
tr: Asla

en: Update status
tr: Güncellik kontrol

en: Global settings
tr: Genel ayarlar

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Node count
tr: Düğüm sayısı

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık
