Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc7) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Never
it: Mai

en: Update status
it: Update status (Stato di aggiornamento)

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Node count
it: Conteggio dei nodi

en: Weight for @title
it: Peso per @title
