Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc7) - en to kk translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
kk: Конфигурацияны сақтау

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Weight
kk: Салмағы

en: The configuration options have been saved.
kk: Конфигурация сақталды

en: Never
kk: Ешқашан

en: Update status
kk: Статусты жанарту

en: Global settings
kk: Жалпы теңшелімдер

en: Node count
kk: Материалдардың саны
