Prometheus.io Exporter (8.x-1.0-rc8) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Never
nl: Nooit

en: Update status
nl: Update Status

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Node Types
nl: Nodetypen

en: Node count
nl: Het aantal nodes

en: Queue size
nl: Grootte van de wachtrij

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title
