Prometheus.io Exporter (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
