Properties Field (1.0.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Size
ar: الحجم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Length
ar: الطول

en: General
ar: عام

en: String
ar: المقطع

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: Space
ar: فراغ

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: Thousand marker
ar: علامة الآلاف

en: Thin space
ar: فضاء ضيق
