Properties Field (1.0.0-alpha3) - en to jv translation catalogue (17 entries)

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Remove
jv: Buwang

en: Size
jv: Ukuran

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Label
jv: Judul

en: General
jv: Umum

en: String
jv: Tembung

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Decimal
jv: Desimal

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: Space
jv: Spasi

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Comma
jv: Koma

en: Thousand marker
jv: Tandha ewonan
