Properties Field (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Remove
uk: Вилучити

en: Size
uk: Розмір

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: Length
uk: Довжина

en: General
uk: Загальне

en: String
uk: Рядок

en: Integer
uk: Ціле число

en: Unit
uk: Одиниця

en: Grams
uk: Грами

en: Kilograms
uk: Кілограми

en: Feet
uk: Фути

en: Select
uk: Вибір

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Decimal
uk: Десяткове

en: Decimal marker
uk: Позначка десяткового числа

en: Space
uk: Пробіл

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Meter
uk: Вимірювач

en: Properties
uk: Властивості

en: Decimal point
uk: Крапка

en: Comma
uk: Кома

en: Centimeter
uk: Сантиметр

en: Inch
uk: Дюйм

en: Thousand marker
uk: Розділювач тисяч

en: Apostrophe
uk: Апостроф

en: Thin space
uk: Тонка шпація(пробіл)
