Properties Field (1.0.0) - en to ku translation catalogue (14 entries)

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Size
ku: قەبارە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Label
ku: پێناس

en: General
ku: گشتی

en: String
ku: ڕیزبەند

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: Add another item
ku: زیادکردنی بڕگەیەکی تر

en: Decimal
ku: ژمارەی دەیانە

en: Space
ku: بۆشایی

en: Comma
ku: کۆما
