Properties Field (1.2.0) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Size
oc: Talha

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Label
oc: Etiqueta

en: Length
oc: Longor

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Integer
oc: Entièr

en: Unit
oc: Unitat

en: Grams
oc: Gramas

en: Kilograms
oc: Quilogramas

en: Feet
oc: Pès

en: Select
oc: Seleccionar

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Decimal marker
oc: Separador de decimals

en: Space
oc: Espace

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Properties
oc: Proprietats

en: Decimal point
oc: Marcador decimal

en: Comma
oc: Virgula

en: Thousand marker
oc: Indicador de milierats
