Properties Field (1.2.0) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Remove
tr: Kaldır

en: Size
tr: Boyut

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Length
tr: Uzunluk

en: General
tr: Genel

en: String
tr: Dize

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Unit
tr: Birim

en: Feet
tr: Ayak

en: Select
tr: Seç

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Decimal marker
tr: Ondalık işareti

en: Space
tr: Boşluk

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Properties
tr: Özellikler

en: Decimal point
tr: Ondalık nokta

en: Comma
tr: Virgül

en: Thousand marker
tr: Basamak gruplandırma simgesi

en: Apostrophe
tr: Kesme işareti

en: Thin space
tr: İnce boşluk
