Properties Field (1.0.0) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: Remove
de: Entfernen

en: Size
de: Größe

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Weight
de: Gewichtung

en: Label
de: Beschriftung

en: Length
de: Länge

en: General
de: Allgemein

en: String
de: Zeichenkette

en: Integer
de: Ganzzahl

en: Unit
de: Einheit

en: Grams
de: Gramm

en: Kilograms
de: Kilogramm

en: Feet
de: Fuß

en: Select
de: Auswählen

en: Add another item
de: Einen weiteren Eintrag hinzufügen

en: Decimal
de: Dezimalzahl

en: Decimal marker
de: Dezimalzeichen

en: Space
de: Leerzeichen

en: Machine name
de: Systemname

en: Meter
de: Aussteuerungsanzeige

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Decimal point
de: Dezimalpunkt

en: Comma
de: Komma

en: Centimeter
de: Zentimeter

en: Inch
de: Zoll

en: Thousand marker
de: Tausender Trennzeichen

en: Apostrophe
de: Apostroph

en: Thin space
de: Schmales Leerzeichen
