Protected File (from download) (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: File information
pt: Informação do ficheiro

en: Weight
pt: Peso

en: Display
pt: Mostrar

en: File settings
pt: Configurações de ficheiro

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de ficheiro permitidas

en: Protected
pt: Protegido

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Maximum upload size
pt: Tamanho máximo do carregamento de ficheiros

en: About
pt: Sobre

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: Progress indicator
pt: Indicador de progresso

en: Files displayed by default
pt: Ficheiros mostrados por omissão.

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Reference method
pt: Método de referência

en: Enable Display field
pt: Ativar campo de exibição

en: Enable Description field
pt: Ativar campo Descrição

en: Entity reference selection settings
pt: Definições de seleção da referência da entidade
