Protected File (from download) (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Operations
uk: Операції

en: File information
uk: Інформація про файл

en: Weight
uk: Вага

en: Display
uk: Показ

en: File settings
uk: Властивості файла

en: Allowed file extensions
uk: Дозволені розширення файлів

en: Protected
uk: Захищено

en: Default value
uk: Базове значення

en: Maximum upload size
uk: Максимальний розмір відвантаження на сайт

en: About
uk: Про модуль

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Progress indicator
uk: Індикатор поступу

en: Field types
uk: Типи полів

en: Files displayed by default
uk: Початково відображувані файли

en: Upload destination
uk: Шлях призначення для відвантажень

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Enable Display field
uk: Увімкнути поле відображення

en: Enable Description field
uk: Увімкнути поле опису

en: Entity reference selection settings
uk: Налаштування вибору посилання на сутність
