Protected File (from download) (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: File information
it: Informazioni sul file

en: Weight
it: Peso

en: Display
it: Visualizzazione

en: File settings
it: Impostazioni file

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Protected
it: Protetto

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Maximum upload size
it: Dimensione massima caricamento

en: About
it: Informazioni

en: File directory
it: Cartella file

en: Progress indicator
it: Indicatore di avanzamento

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Files displayed by default
it: I file vengono mostrati come impostazione predefinita.

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Enable Description field
it: Attiva descrizione campo
