Protected File (from download) (8.x-1.5) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: File information
fr: Information sur le fichier

en: Weight
fr: Poids

en: Display
fr: Affichage

en: File settings
fr: Paramètres des fichiers

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: Protected
fr: Protégé

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Maximum upload size
fr: Taille maximale de transfert

en: About
fr: À propos

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: Progress indicator
fr: Indicateur de progression

en: Field types
fr: Types de champs

en: Files displayed by default
fr: Fichiers affichés par défaut

en: Upload destination
fr: Destination pour le transfert

en: Reference method
fr: Méthode de référence

en: Enable Display field
fr: Activer le champ Affichage

en: Enable Description field
fr: Activer le champ Description

en: Entity reference selection settings
fr: Paramètres de sélection de référence à une entité
