Protected File (from download) (8.x-1.5) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: File information
de: Dateiinformation

en: Weight
de: Gewichtung

en: Display
de: Anzeige

en: File settings
de: Dateieinstellungen

en: Allowed file extensions
de: Zulässige Dateiendungen

en: Protected
de: Geschützt

en: Default value
de: Standardwert

en: Maximum upload size
de: Maximale Dateigröße zum Hochladen

en: About
de: Über

en: File directory
de: Dateiverzeichnis

en: Progress indicator
de: Fortschrittsanzeige

en: Field types
de: Feldtypen

en: Files displayed by default
de: Dateien standardmäßig anzeigen

en: Upload destination
de: Upload-Ziel

en: Reference method
de: Referenzmethode

en: Enable Display field
de: Anzeigefeld aktivieren

en: Enable Description field
de: Beschreibungsfeld aktivieren

en: Entity reference selection settings
de: Einstellungen für die Auswahl der Entitätsreferenz

en: Open file in new tab
de: Datei in neuem Tab öffnen
