Prototype (5.2.0-alpha6) - en to da translation catalogue (38 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: Settings
da: Indstillinger

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Alert
da: Advarsel

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: Loading…
da: Indlæser…

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
