Prototype (5.2.0-alpha9) - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Content
sv: Innehåll

en: Search
sv: Sök

en: Settings
sv: Inställningar

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Help
sv: Hjälp

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Back to Top
sv: Tillbaka till toppen

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Footer
sv: Sidfot

en: Medium
sv: Mellan

en: Navigation
sv: Navigering

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Alert
sv: Larm

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: The header area indicates the style element being displayed. The horizontal rules indicate the top and bottom baselines of the rendered element.
sv: Rubrikområdet indikerar att formatelement visas. De horisontella linjerna anger de övre och nedre baslinjer för elementet.

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Loading…
sv: Laddar...

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Go to page @key
sv: Gå till sida @key
