Prototype (5.2.1-alpha1) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Slideshow
tr: Slayt gösterisi

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Back to Top
tr: En üste git

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Medium
tr: Orta

en: Navigation
tr: Gezinti

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Alert
tr: Çok önemli

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Second Sidebar
tr: İkinci Yan Çubuk

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
