Prototype (5.2.1-alpha3) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Slideshow
ja: スライドショー

en: Content
ja: コンテンツ

en: Search
ja: 検索

en: Settings
ja: 設定

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Back to Top
ja: トップに戻る

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Footer
ja: フッター

en: Medium
ja: 中程度

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Alert
ja: 警告

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Loading…
ja: 読込中...

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー
