Prototype (5.2.1-alpha4) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Slideshow
fr: Diaporama

en: Content
fr: Contenu

en: Settings
fr: Paramètres

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Back to Top
fr: Retour en haut de Page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Footer
fr: Pied de page

en: Medium
fr: Moyen

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Alert
fr: Alerte

en: First Sidebar
fr: Première barre latérale

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Last page
fr: Dernière page

en: Loading…
fr: Chargement...

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
