Provus (2.1.7) - en to cy translation catalogue (76 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: More
cy: Mwy

en: On
cy: Ymlaen

en: view
cy: gweld

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Date
cy: Dyddiad

en: Size
cy: Maint

en: Links
cy: Dolenni

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Category
cy: Categori

en: edit
cy: golygu

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Small
cy: Bach

en: Display
cy: Dangos

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Header
cy: Pennawd

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Count
cy: Cyfrifiad

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Items
cy: Eitemau

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: General
cy: Cyffredinol

en: Events
cy: Digwyddiadau

en: Start
cy: Dechrau

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Alignment
cy: Aliniad

en: Your message has been sent.
cy: Mae'ch neges wedi ei yrru.

en: People
cy: Pobl

en: Relationship
cy: Perthynas

en: Translations
cy: Cyfieithiadau

en: Sticky
cy: Gludiog

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Apply
cy: Ceisio

en: List items
cy: Rhestru eitemau

en: Block description
cy: Disgrifiad bloc

en: Offset
cy: Ongli

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Yes/No
cy: Ie/Na

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Date and time
cy: Dyddiad ac amser

en: Page top
cy: Brig y dudalen

en: Page bottom
cy: Gwaelod y dudalen
