Provus (2.2.1) - en to ar translation catalogue (127 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Moderated content
ar: محتوى خاضع للإشراف

en: Item
ar: عنصر

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: More
ar: المزيد

en: Action
ar: إجراء

en: On
ar: في

en: Resources
ar: مصادر

en: view
ar: عرض

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Category
ar: التصنيف

en: edit
ar: تحرير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Icon
ar: أيقونة

en: URL
ar: العنوان URL

en: Display
ar: العرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: التنسيق

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Files
ar: الملفات

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: All
ar: الكل

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Off
ar: إيقاف

en: Header
ar: الترويسة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Count
ar: العدد

en: Heading
ar: الترويسة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Items
ar: أخبار

en: Display options
ar: خيارات العرض

en: Media
ar: ميديا

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Desc
ar: تنازلي

en: General
ar: عام

en: Events
ar: الفعاليات

en: Start
ar: البداية

en: Basic
ar: الأساسي

en: Button
ar: زر

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Languages
ar: اللغات

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Caption
ar: شرح

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Your message has been sent.
ar: أُرسلت رسالتك.

en: White
ar: أبيض

en: People
ar: الأشخاص

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Document
ar: وثيقة

en: Alt Text
ar: النص البديل

en: Relationship
ar: العلاقة

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Sticky
ar: مثبت

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Complete
ar: تام

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: medium
ar: متوسط

en: Apply
ar: تطبيق

en: small
ar: صغير

en: large
ar: كبير

en: List items
ar: اعرض عناصر القائمة

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Administrator
ar: مدير

en: Telephone
ar: هاتف

en: Keyword
ar: كلمة مفتاحيّة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Locked
ar: مقفل

en: About
ar: حول

en: Dates
ar: التواريخ

en: Edit %title
ar: نحرير %title

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: IP address
ar: عنوان الـIP

en: Search index
ar: فهرس البحث

en: Draft
ar: مسودة

en: Card
ar: بطاقة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Time zones
ar: المناطق الزمنية

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Wide
ar: واسع

en: Media Image
ar: صورة الوسائط

en: Date only
ar: التاريخ فقط

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ar: ملف أو مستند تم رفعه ، مثل ملفات بامتداد PDF.
