Provus (2.2.2) - en to mr translation catalogue (65 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Moderated content
mr: नियंत्रित मजकूर

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Email notification
mr: ई-मेल सुचना देणे

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Resources
mr: संसाधने

en: view
mr: दाखवा

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Links
mr: दुवे

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Category
mr: वर्ग

en: edit
mr: संपादन

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Display
mr: दाखवा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Layout
mr: मांडणी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Files
mr: फाईल्स

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Filter
mr: गाळणी

en: Photos
mr: छायाचित्र

en: Normal
mr: साधारण

en: General
mr: साधारण

en: full
mr: पूर्ण(full)

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Languages
mr: भाषा

en: Days
mr: दिवस

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: People
mr: लोक

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा
