Provus (2.2.3) - en to am translation catalogue (47 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Next
am: ቀጣይ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: view
am: ትይታ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: edit
am: አስተካክል

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Page
am: ገጽ

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Header
am: ራስጌ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Tabs
am: ትሮች

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Save and continue
am: አስቀምጥ እና ቀጥል

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
