Provus (2.3.0) - en to ca translation catalogue (179 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Slideshow
ca: Presentació

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Content
ca: Contingut

en: Item
ca: Element

en: Group
ca: Grup

en: List
ca: Llistat

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: More
ca: Més

en: On
ca: Actiu

en: Resources
ca: Recursos

en: Support
ca: Suport

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Links
ca: Enllaços

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Center
ca: Centre

en: Category
ca: Categoria

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: Default
ca: Per defecte

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Icon
ca: Icona

en: Add
ca: Afegeix

en: Display
ca: Visualització

en: Layout
ca: Disposició

en: Titles
ca: Títols

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Contact
ca: Contacte

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Off
ca: Inactiu

en: Header
ca: Capçalera

en: Count
ca: Quantitat

en: Photos
ca: Fotografies

en: Heading
ca: Capçalera

en: Items
ca: Elements

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Start
ca: Inici

en: Basic
ca: Bàsic

en: full
ca: complet

en: Button
ca: Botó

en: false
ca: fals

en: true
ca: cert

en: left
ca: a l'esquerra

en: right
ca: a la dreta

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognoms

en: Gender
ca: Gènere

en: Languages
ca: Llengües

en: Alignment
ca: Alineació

en: Caption
ca: Subtítol

en: Days
ca: Dies

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: White
ca: Blanc

en: People
ca: Gent

en: Diff
ca: Diferència

en: on
ca: a

en: Email confirmation
ca: Confirmació per correu electrònic

en: Relationship
ca: Relació

en: Translations
ca: Traduccions

en: Content Type
ca: Tipus de contingut

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Complete
ca: Finalitza

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Webform
ca: Formulari web

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: List items
ca: Llista elements

en: Next >
ca: Següent >

en: < Previous
ca: < Anterior

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Build
ca: Construir

en: Person
ca: Persona

en: About
ca: Detalls

en: Banner image
ca: Imatge del bàner

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Button text
ca: Text del botó

en: Edit %title
ca: Edita %title

en: Save and continue
ca: Desa-ho i continua

en: Sex
ca: Sexe

en: Light
ca: Clar

en: Primary
ca: Primari

en: Video file
ca: Fitxer de vídeo

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Secondary
ca: Secundari

en: Education
ca: Educació

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Page top
ca: Part superior de la pàgina

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Sidebar first
ca: Primera barra lateral

en: Marital status
ca: Estat civil

en: Secondary menu
ca: Menú secundari

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Video URL
ca: URL del vídeo

en: Highlighted
ca: Destacat

en: Sidebar second
ca: Segona barra lateral

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Geographic
ca: Geogràfic

en: Dark
ca: Fosc

en: Event details
ca: Detalls de l'esdeveniment

en: Administrative Title
ca: Títol d'administració

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: Industry
ca: Indústria

en: Footer first
ca: Primer peu

en: Footer second
ca: Segon peu

en: Footer third
ca: Tercer peu

en: Wide
ca: Ample

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Country codes
ca: Codis de país

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Primary menu
ca: Menú principal

en: Footer fourth
ca: Quart peu

en: Date only
ca: Només data

en: Site branding
ca: Marca del lloc

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: Site header
ca: Capçalera del lloc

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Featured top
ca: Destacat superior

en: Featured bottom first
ca: Destacat inferior primer

en: Featured bottom second
ca: Destacat inferior segon

en: Featured bottom third
ca: Destacat inferior tercer

en: Footer fifth
ca: Peu cinquè

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Narrow
ca: Estret

en: Back to form
ca: Torna al formulari

en: Country names
ca: Noms de països

en: State codes
ca: Codis d'estat

en: State names
ca: Noms d'estat

en: State/Province codes
ca: Codis d'estat/província

en: State/Province names
ca: Noms d'estat/província

en: No more submissions are permitted.
ca: No es permeten més enviaments.

en: Yes: Yes
    No: No
ca: Sí: Sí
    No: No

en: Likert: Agreement
ca: Likert: Acord

en: Likert: Comparison
ca: Likert: Comparació

en: Likert: Importance
ca: Likert: Importància

en: Likert: Satisfaction
ca: Likert: Satisfacció

en: Likert: Ten Scale
ca: Likert: Escala de deu

en: Likert: Would You
ca: Likert: Voldries?

en: 1: Definitely Not
    2: Probably Not
    3: Not Sure
    4: Probably
    5: Definitely
ca: 1: Definitivament No
    2: Probablement no
    3: No estic segur
    4: Probablement
    5: Definitivament

en: Employment status
ca: Situació laboral

en: Ethnicity
ca: Ètnia

en: Likert: Quality
ca: Likert: Qualitat

en: Phone type
ca: Tipus de telèfon

en: Home: Home
    Office: Office
    Cell: Cell
ca: Casa: Casa
    Oficina: Oficina
    Mòbil: Mòbil

en: Demographic
ca: Demogràfic

en: {Empty}
ca: {Buit}

en: Square Medium
ca: Quadrada mitjana

en: Remote video
ca: Vídeo remot

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ca: Un vídeo hostatjat remotament de YouTube o Vimeo.

en: checkbox:
      - true
    color:
      - '#ffffcc'
      - '#ffffcc'
      - '#ccffff'
    email:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    language_select:
      - en
    machine_name:
      - 'loremipsum'
      - 'oratione'
      - 'dixisset'
    tel:
      - '123-456-7890'
      - '098-765-4321'
    textarea:
      - 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.'
      - 'Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;'
      - 'Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.'
    text_format:
      - value: '<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.</p>'
      - value: '<p>Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;</p>'
      - value: '<p>Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.</p>'
    url:
      - 'http://example.com'
      - 'http://test.com'
    webform_email_confirm:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    webform_email_multiple:
      - 'example@example.com, test@test.com, random@random.com'
    webform_time:
      - '09:00'
      - '17:00'
ca: checkbox:
      - true
    color:
      - '#ffffcc'
      - '#ffffcc'
      - '#ccffff'
    email:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    language_select:
      - en
    machine_name:
      - 'loremipsum'
      - 'oratione'
      - 'dixisset'
    tel:
      - '123-456-7890'
      - '098-765-4321'
    textarea:
      - 'Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.'
      - 'Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;'
      - 'Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.'
    text_format:
      - value: '<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Negat esse eam, inquit, propter se expetendam. Primum Theophrasti, Strato, physicum se voluit; Id mihi magnum videtur. Itaque mihi non satis videmini considerare quod iter sit naturae quaeque progressio. Quare hoc videndum est, possitne nobis hoc ratio philosophorum dare. Est enim tanti philosophi tamque nobilis audacter sua decreta defendere.</p>'
      - value: '<p>Huius, Lyco, oratione locuples, rebus ipsis ielunior. Duo Reges: constructio interrete. Sed haec in pueris; Sed utrum hortandus es nobis, Luci, inquit, an etiam tua sponte propensus es? Sapiens autem semper beatus est et est aliquando in dolore; Immo videri fortasse. Paulum, cum regem Persem captum adduceret, eodem flumine invectio? Et ille ridens: Video, inquit, quid agas;</p>'
      - value: '<p>Quae cum dixisset, finem ille. Quamquam non negatis nos intellegere quid sit voluptas, sed quid ille dicat. Progredientibus autem aetatibus sensim tardeve potius quasi nosmet ipsos cognoscimus. Gloriosa ostentatio in constituendo summo bono. Qui-vere falsone, quaerere mittimus-dicitur oculis se privasse; Duarum enim vitarum nobis erunt instituta capienda. Comprehensum, quod cognitum non habet? Qui enim existimabit posse se miserum esse beatus non erit. Causa autem fuit huc veniendi ut quosdam hinc libros promerem. Nunc omni virtuti vitium contrario nomine opponitur.</p>'
    url:
      - 'http://example.com'
      - 'http://test.com'
    webform_email_confirm:
      - 'example@example.com'
      - 'test@test.com'
      - 'random@random.com'
    webform_email_multiple:
      - 'example@example.com, test@test.com, random@random.com'
    webform_location:
      - value: 'The White House, 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington, DC 20500, USA'
      - value: 'London SW1A 1AA, United Kingdom'
      - value: 'Moscow, Russia, 10307'
    webform_time:
      - '09:00'
      - '17:00'

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ca: Publicat

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ca: Crea un nou esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ca: Publica

en: Hide sidebar panel
ca: Amaga el panell de la barra lateral
