Provus (2.3.0) - en to fi translation catalogue (141 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Item
fi: Nimike

en: Group
fi: Ryhmä

en: List
fi: Lista

en: Email notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: More
fi: Lisää

en: On
fi: Käytössä

en: Resources
fi: Resurssit

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Category
fi: Kategoria

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Icon
fi: Ikoni

en: Add
fi: Lisää

en: Display
fi: Näyttö

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Titles
fi: Otsikot

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Count
fi: Laskuri

en: Heading
fi: Ylätunniste

en: Normal
fi: Normaali

en: Items
fi: Aiheet

en: Display options
fi: Näyttöasetukset

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Start
fi: Alkaa

en: Basic
fi: Perusasetukset

en: Button
fi: Nappi

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Languages
fi: Kielet

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: People
fi: Käyttäjät

en: Relationship
fi: Suhde

en: Translations
fi: Käännökset

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Complete
fi: Valmis

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: medium
fi: keskikokoinen

en: small
fi: pieni

en: large
fi: suuri

en: List items
fi: Listaa kohdat

en: Sitemap
fi: Sivukartta

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Build
fi: Rakenna

en: Hide all
fi: Piilota kaikki

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: About
fi: Tietoja

en: Banner image
fi: Bannerikuva

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Button text
fi: Painiketeksti

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: off
fi: pois päältä

en: Edit %title
fi: Muokkaa %title

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Light
fi: Vaalea

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Save Draft
fi: Tallenna keskeneräinen

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Card
fi: Kortti

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Sidebar first
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Transition speed
fi: Esityksen nopeus

en: Secondary menu
fi: Toissijainen valikko

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Time zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Sidebar second
fi: Toinen sivupalkki

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Dark
fi: Tumma

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
fi: Tiedot tallennettu. Voit palata tähän lomakkeeseen myöhemmin ja palauttaa nykyiset tiedot.

en: List item
fi: Listasisältö

en: Footer first
fi: Ensimmäinen alatunniste

en: Footer second
fi: Toinen alatunniste

en: Footer third
fi: Kolmas alatunniste

en: Wide
fi: Leveä

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Primary menu
fi: Ensisijainen valikko

en: Footer fourth
fi: Neljäs alatunniste

en: Date only
fi: Vain päivämäärä

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Footer fifth
fi: Viides alatunniste

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Narrow
fi: Kapea

en: This form is confidential. You must <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Log out</a> to submit it.
fi: Tämä lomake on luottamuksellinen. Sinun täytyy <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">kirjautua ulos</a> lähettääksesi se.

en: New submission added to [webform:title].
fi: Lisätty uusi lähetys lomakkeelle [webform:title].

en: This form has not yet been opened to submissions.
fi: Tätä lomaketta ei ole vielä avattu lähetyksille.

en: Square Medium
fi: Neliö keskikokoinen
