Private Conversation (8.x-0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (47 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Links
oc: Ligams

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Preview
oc: Apercebut

en: Display
oc: Afichatge

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Send
oc: Mandar

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Sort by
oc: Triar per

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Updated date
oc: Data de mesa a jorn

en: Messages
oc: Messatges

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Apply
oc: Aplicar

en: Thread
oc: Fial de discussion

en: Offset
oc: Decalatge

en: (No subject)
oc: (sens subjècte)

en: Created year + month
oc: Annada + mes de creacion

en: Created year
oc: Annada de creacion

en: Created month
oc: Mes de creacion

en: Created day
oc: Jorn de creacion

en: Created week
oc: Setmana de creacion

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).
