Private Conversation (8.x-0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (61 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Links
it: Collegamenti

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Preview
it: Anteprima

en: Display
it: Visualizzazione

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Preview message
it: Anteprima messaggio

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Recipient
it: Destinatario

en: Sent
it: Inviato

en: Send to
it: Invia a

en: Sort by
it: Ordina per

en: Created date
it: Data creazione

en: Updated date
it: Data modifica

en: Messages
it: Messaggi

en: You
it: Tu

en: Changed
it: Modificato

en: Date created
it: Data di creazione

en: Apply
it: Applica

en: Thread
it: Argomento

en: Restore
it: Ripristina

en: Offset
it: Scostamento

en: for
it: per

en: Message subject
it: Oggetto del messaggio

en: (No subject)
it: (Nessun oggetto)

en: Created year + month
it: Creato anno + mese

en: Created year
it: Creato anno

en: Created month
it: Creato mese

en: Created day
it: Creato giorno

en: Created week
it: Creato settimana

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Changed date
it: Data di ultima modifica

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Master
it: Principale

en: Date in the form of CCYYMMDD.
it: Data in formato AAAAMMGG.

en: Date in the form of YYYYMM.
it: Data in formato AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
it: Data in formato AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
it: Data in formato MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
it: Data in formato GG (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
it: Data in formato WW (01-53).

en: Changed year + month
it: Anno + mese di modifica

en: Changed year
it: Anno di modifica

en: Changed month
it: Mese di modifica

en: Changed day
it: Giorno di modifica

en: Changed week
it: Settimana di modifica
