Private Conversation (8.x-0.0-alpha2) - en to jv translation catalogue (33 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Links
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Settings
jv: Sétingan

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Display
jv: Tampilan

en: Mail
jv: Surat

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: The subject of the message.
jv: Judhulé surat.

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Send
jv: Kirim

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Recipient
jv: Penerima

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: (No subject)
jv: (Ora ānā subyek)

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Date changed
jv: Tanggal diowahi

en: Asc
jv: Urut Maju

en: Date in the form of CCYYMMDD.
jv: Tanggal nang format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
jv: Tanggal nang format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
jv: Tanggal nang format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
jv: Tanggal nang format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
jv: Tanggal nang format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
jv: Tanggal nang format WW (01 - 53).
